Terapia Biofeedback

W przeciwieństwie do farmakoterapii, której pozytywne efekty utrzymują się tak długo jak występuje wysycenie krwi substancją leczniczą, terapia EEG Biofeedback daje trwałe efekty.

 

 

O terapii EEG Biofeedback

EEG-Biofeedback to profesjonalny trening mózgu,

który odbywa się poprzez interaktywną współpracę z komputerem. Dzięki temu pacjent świadomie reaguje na zadania stawiane przez terapeutę. Przyczepione do uszu oraz skóry głowy elektrody pozwalają przeznaczonej do EEG Biofeedbacku głowicy rejestrować aktywność bioelektryczną mózgu w trakcie treningu. Wyświetlany na ekranie obraz reprezentuje aktywność fal mózgowych w przystępnej dla pacjenta formie gry wideo, w której im bliżej pożądanych parametrów jest bieżąca aktywność, tym szybciej pacjent zdobywa punkty. Program błyskawicznie odzwierciedla pobudzenie, uspokojenie i skupienie (lub jego brak) u pacjenta. Dostarcza w ten sposób nieprzerwaną informację zwrotną (feedback). Przebiegi treningów oraz wyniki każdej sesji treningowej są zapisywane, dzięki czemu pozwalają na ciągła kontrolę postępów.

 

Celem terapii biofeedback jest zoptymalizowana praca mózgu – większa koncentracja i wydajność, efektywniejsze planowanie pracy, zmniejszenie zmęczenia, zwiększona odporność na stres, większa czujność w dzień oraz lepszy sen w nocy. Metoda ta, może być stosowana zarówno u osób zdrowych, pozwalając im na zwiększenie swojego potencjału, poprawienie wyników w szkole oraz pracy, ale także jako terapia wspomagająca między innymi w leczeniu:

 

·       zaburzeń rozwojowych (upośledzenie umysłowe, zespół Aspergera),

·       zaburzeń uczenia się i zachowania (zaburzenia uwagi, nadpobudliwość psychoruchowa, (ADHD, ADD), nadwrażliwość),

·       zaburzeń pracy mózgu (epilepsja , MPD, rehabilitacja po urazach mózgu),

·       trudności szkolnych (dysleksja, dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia, kłopoty z koncentracją),

Metoda ta z powodzeniem stosowana jest w przedszkolach  w ramach profilaktyki problemów z uczeniem się i zachowaniem. Korzystają z niej dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy (od 2 roku), dzieci nadpobudliwe (od 4 roku).

Liczba oraz czas trwania sesji jest dostosowywana do indywidualnych umiejętności pacjenta. Pierwsze rezultaty można zauważyć już po kilku pierwszych sesjach. Zależnie od potrzeb – trening trwa 10-20 sesji. Optymalną częstotliwością jest 2-3 spotkania w tygodniu, Wtedy efekty zauważalne są najszybciej. Minimalna częstotliwość spotkań to 1raz w tygodniu.

Każda sesja jest podsumowywana wydrukiem, który pozwala na ocenę poprawy z sesji na sesję, a ponadto, może być on także interpretowany przez neurologa.

Trening EEG Biofeedback jest metodą całkowicie bezpieczną, nie stwierdzono żadnych skutków ubocznych.

Zakresem naszych działań obejmujemy dzieci w ramach wczesnej interwencji logopedycznej
w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz osoby dorosłe.

Konsultacja diagnostyczna 60,00PLN
Trening – 45 minutowa sesja 55,00PLN
Trening Biofeedback 10 sesji 500,00PLN
Trening Biofeedback 20 sesji 900,00PLN

Uwaga! Wychowankowie przedszkola korzystają ze wszystkich ofert terapeutycznych bezpłatnie,
natomiast pozostali klienci przyjmowani są według powyżej proponowanego cennika.