Motylki

Grupa Motylków to grupa integracyjna. W jej skład wchodzi dwanaścioro wspaniałych i bystrych dzieci: siedmiu chłopców i pięć dziewczynek, które wzajemnie się szanują, doceniają i troszczą się o dobro każdego z nas.
Dziewczynki i chłopcy z tej grupy z wielkim uśmiechem na ustach witają codziennie swoje Panie. Są to dzieci aktywne, pogodne i kreatywne. Ich ciekawość świata jest zaspokajana na co dzień poprzez rozmaite zajęcia, które oddziałują na ich wszystkie zmysły. Motylki uwielbiają zabawy ruchowo-rytmiczne, zajęcia taneczne, warsztaty kulinarne, zabawy masami sensorycznymi, a najchętniej aktywnie spędzają czas na podwórku przedszkolnym lub podczas spacerków. W odpowiedzi na indywidualne potrzeby dzieci wychowawczyni podczas zajęć wykorzystuje m. in. elementy Treningu Umiejętności Społecznych. Każdego dnia Motylkowe Panie dążą do stworzenia warunków dogodnych do rozwoju każdego przedszkolaka, z zapewnieniem poczucia bezpieczeństwa. Każdy Motylek w naszym przedszkolu może poczuć się jak w domu, a wśród dzieci i Pań – jak w rodzinie. Każdego dnia wzajemnie się szanujemy, doceniamy i troszczymy o dobro drugiego człowieka.

Kacper – Pogodny chłopiec, który zawsze chętnie uczestniczy w zajęciach, jak również w zabawach na placu zabaw. Sympatyczny, miły, zawsze uśmiechnięty. W swoim działaniu zawsze kieruje się zasadą: jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy.
Natasza – To bardzo energiczna dziewczyna. Swoje bateryjki z pewnością ładuje w trakcie ulubionej pory dnia w przedszkolu, czyli relaksacji przy odprężającej muzyce, na różowej podusi, pod ulubionym kocykiem, z ukochanym słonikiem. Uwielbia zabawy, w których można się porządnie ubrudzić.
Miłosz – Pasjonat kominów, wiatraków, zegarów, czajników, wszelkich innych sprzętów AGD oraz zupy pomidorowej. Wesoły chłopiec, który jak nikt potrafi skomplementować Panie. Uwielbia być w centrum uwagi i niczym komik zabawia swoje koleżanki i kolegów.
Filip – Spokojny, wrażliwy i obowiązkowy chłopiec. Jest bardzo oddanym przyjacielem. Zawsze można liczyć na jego pomoc. Bez wątpienia budowanie ogromnych konstrukcji z klocków to zajęcie, któremu poświęca się w stu procentach.
Tamara – Oddana koleżanka. Uwielbia taniec i muzykę. Skarbnica kreatywnych, a czasem nawet szalonych pomysłów, uwielbia słuchać baśni czytanych przez Panią. Miłośniczka fryteczek i Minionków.
Largo – Wulkan energii, a może nawet i dwa. Produkując energię, spokojnie zasiliłby małe miasteczko. Niczym sportowy samochód, rozpędza się do 100 km/h w ciągu 5 sekund. Uwielbia kotleciki i (przerażające) owady.
Aniela – Artystyczna dusza, z niczego potrafi stworzyć cuda. Bardzo empatyczna, przyjaciółka zwierząt. Świetnie czuje się w blasku reflektorów i na scenie.
Aleksander – Chłopiec o bardzo szerokim zakresie zainteresowań. Bardzo uzdolniony artystycznie, tworząc, dba o nawet najmniejsze detale. Oddany przyjaciel, który od czasu do czasu lubi pośmieszkować.
Julka – otwarta, potrafiąca zjednać sobie Panie i dzieci dziewczynka, która z pewnością w przyszłości zawojuje świat. Jej kompetencje społeczne sprawiają, że łatwo odnajduje się w nowych sytuacjach.
Filip – Energiczny chłopiec, który uwielbia szaleństwa na przedszkolnym podwórku. Świetnie czuje się w towarzystwie innych dzieci, szczególnie gdy w grę wchodzą wspólne wygłupy.
Antosia – Troskliwa i czuła dziewczynka. Zawsze dba o inne dzieci, a szczególnie uwielbia opiekować się młodszymi kolegami oraz koleżankami. Wielka fanka zabaw ruchowych, zajęć tanecznych oraz koloru różowego.
Mateusz – Ruchliwy i wiecznie aktywny przedszkolak. Swoje pokłady energii z pewnością zawdzięcza ulubionemu chlebkowi z miodem. Uwielbia się przytulać i w pełni ufa swoim Paniom.