Jeżyki

Grupa Jeżyków obejmuje siedmioro dzieci, wśród których jest czworo chłopców i trzy dziewczynki. Jest to grupa starszaków, które obecnie przygotowują się do szkoły. Chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, ciekawe oraz aktywne zarówno podczas zabawy jak i zajęć dydaktycznych. Jeżyki przepadają za zabawami rytmicznymi, tanecznymi i wszelkimi aktywnościami, które odbywają się przy muzyce. Uczą się zasad współdziałania w grupie oraz bycia samodzielnymi. Każdego dnia uczestniczą w zajęciach edukacyjnych, podczas których przyswajają mnóstwo informacji o otaczającym nas świecie, poznają litery, cyfry, znaki matematyczne. Robią wszystko to, co przybliży je do całościowego celu, czyli osiągnięcia dojrzałości szkolnej. Z uśmiechem na twarzach i wiarą we własne możliwości starają się sprostać każdemu wyzwaniu. Pobyt w przedszkolu jest dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju.

Ksawery – uśmiechnięty, pomocny, wykazuje się świetnymi zdolnościami organizatorskimi. Swoim urokiem osobistym szybko zdobywa sympatię wszystkich wokół. Uwielbia muzykować.

Alicja – koleżeńska dziewczynka, która dba o to, aby każde dziecko w jej towarzystwie czuło się dobrze. Niewątpliwie przyczynia się do tego jej poczucie humoru.

Piotr – bardzo spostrzegawczy chłopiec, który nie omieszka pytać swoich pań o interesujące go sytuacje i zjawiska. Nikt nie czyni tak trafiających w sedno uwag jak on.

Filip – spokojny, zrównoważony i bardzo bystry przedszkolak. Nie obce mu zasady zarówno kultury osobistej, jak również udanego życia grupowego.

Hania – miłośniczka Kici Koci i jej różnorodnych przygód, preferuje raczej spokojne aktywności, choć od czasu do czasu da się porwać odrobinie szaleństwa.

Emilia – marzycielka, fanka prac plastyczno-technicznych, podczas których wykonywania wykazuje się wyjątkową wyobraźnią.

Jakub – pomocnik pań nauczycielek, zawsze chętny do współpracy i działania. Żaden szczegół odbiegający od normy nie umknie jego uwadze.